AV-Connection Logo
Home icon Forside Returnering Finansiering Butikker Kundeservice Erhverv
Login Log ind
 
English language Dansk sprog Svenska språk
TLF. 7442 1078 (HVERDAGE 9-17) BUY & TRY PÅ MANGE VARER HURTIG LEVERING FRA 29 DKK FRI FRAGT OVER 500 DKK 30 DAGES RETURRET MED PRISGARANTI  
Outlet, restsalg og demovarer hos AV-Connection
Produkt nyheder hos AV-Connection
VI SAMLER PÅ GLADE KUNDER
VAREMÆRKER / BRANDS
BILLEDKABLER Drilldown arrow icon LYDKABLER Drilldown arrow icon ANTENNE Drilldown arrow icon NETVÆRK Drilldown arrow icon USB KABEL Drilldown arrow icon DATAKABLER Drilldown arrow icon STRØM Drilldown arrow icon LINK KABLER Drilldown arrow icon KABEL OG STIK TILBEHØR Drilldown arrow icon KABEL- OG STIK BRANDS Drilldown arrow icon
 

LC-SC simplex fiberoptisk kabel (OS2)

Goobay  

Singlemode fiberoptisk LC Simplex til SC Simplex patch kabel (9/125 µm) for tilslutning af FTTH netværksudstyr med hastighed op til 100 Gbit/s

 
  
Vælg variant for pris og levering
  
Velegnet til private og industrielle applikationer, herunder fiber til hjemmet (FTTH), og kompatibelt med FTTH-mulighederne fra en lang række teleudbydere. Kablet er bøjningsoptimeret og pladsbesparende med en minimum bøjningsradius på 30 mm (statisk) uden øget dæmpning og risiko for interferens.

Det optiske fiberkabel er hvidt og har en inderleder på 9/125 µm og understøtter OS2 - Singlemode kablerne transmitterer lyssignalet over en bølgelængde på 1310 nm

Specifikationer:
• Diameter af kore/belægning: 9/125 micron
• Kabeldiameter: ca. 3 mm
• Fiberoptiktype: Singlemodus
• Forbindelsesled: SC-APC (8°) - han
• Forbindelsesled (anden ende): LC-UPC - han
• Kappemateriale: Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
• Netværkskabeltype: Netværkskabel - OS2
• Teknologi: Fiberoptik
• Farve: hvid
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 0.50 meter GB-59607: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 0.50 meter
39,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 1.00 meter GB-59608: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 1.00 meter
45,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 2.00 meter GB-59609: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 2.00 meter
49,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 3.00 meter GB-59610: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 3.00 meter
55,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 5.00 meter GB-59611: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 5.00 meter
59,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 10.00 meter GB-59612: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 10.00 meter
79,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 15.00 meter GB-59613: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 15.00 meter
99,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 20.00 meter GB-59614: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 20.00 meter
119,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 25.00 meter GB-59615: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 25.00 meter
139,00 DKK 
Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 30.00 meter GB-59616: Goobay LC-SC OS2 simplex single mode fiberoptisk kabel FTTH, hvid, 30.00 meter
159,00 DKK 

Producent beskrivelse - Goobay

Goobay Goobay er et tysk mærke af tilbehørsprodukter til alt inden for elektronikverdenen. God kvalitet til stærke priser! Varerne er normalt produceret i østen, men underlagt de strenge EU krav og designet og godkendt i Tyskland.
 
Price Match
PRISMATCH på Goobay
 

Manualer og brugervejledninger til Goobay produkter

Ved køb af et Goobay produkt medfølger der normalt en brugervejledning eller instruktion på følgende sprog: Tysk, Engelsk. Vi kan desværre ikke garantere at der medfølger en trykt manual/brugervejledning i produktkassen, men oftest er den at finde på producentens webside.
- Såfremt du ikke selv kan finde den ønskede manual, kontakt os da blot, og vi vil gøre hvad vi kan for at hjælpe.

 
4smarts Allente Apple Atlona AV-advance Brennenstuhl Cabelcon Clicktronic DeLOCK
Designerstik D-Link ifi Audio Inakustik InLine INOGENI Lindy LK Macab
Maximum Neutrik Norlys TV One For All Radial Real Cable Skross Strong SUPRA
Televes Triax Vivolink Wago  
SE ALLE VAREMÆRKER HOS AV-CONNECTION
KUNDESERVICE
• Om AV-Connection.dk
• Kundereferencer
• Handelsbetingelser
• Fortrydelse og reklamation
INFORMATION
• Bestilling
• Forsendelse / levering
• Betaling / EAN
• Buy & Try
• Prismatch
• Produktegenskaber
AKTUELT
• Produkt nyheder
• Tilbud og Outlet
• Black Friday / Black Week
• Nyhedsbrev
BUTIKKER
• Odense
• Sønderborg
• Webshop
• Installation
• Udlejning
Tilmeld nyhedsbrev
Facebook logo   Instagram logo   LinkedIn logo   YouTube logo
E-mærket Trustwave - Trusted Commerce Postnord DHL
Dankort / Visa Dankort logo Viabill logo Nordea Finance logo MobilePay logo
VISA logo VISA electron logo Mastercard logo Maestro logo
ALLE PRISER ER INKL. 25% MOMS
AV-Connection A/S  •  CVR nr.: DK27907547  •  Kærvej 71-73  •  6400 Sønderborg  •  Danmark  •  Tlf. 7442 1078  •  E-mail: info@av-connection.com
© Copyright AV-Connection A/S. Alle billeder og tekster på websitet er copyright beskyttet og al kopiering uden særlig tilladelse er forbudt. Kopiering og affotografering af websiden med salg for øje er forbudt iflg. ophavsretsloven § 1 og 2. Vedkommende der overtræder dette vil iflg. § 38 blive afkrævet vederlag og retsforfulgt.
arrow_upward shopping_basket