|
||||
Til kurven |
|
||||||||||||
Pro-Ject har besluttet sig for at producere en seriøs konkurrent til de mange billige plastik pladeafspiller på markedet, med et højkvalitets alternativ og stadig holde prisen yderst fornuftig. Der medfølger naturligvis et kvalitets støvlåg og der får du en ordentlig tonearm, monteret med en Ortofon Pickup. Det hele er samlet og indstillet ud af kassen, så der er ingen svære brugsanvisninger der skal følges, det er ren Plug 'n' play.
Pro-Ject Primary fåes også i en variant der ydermere er udrustet med en indbygget RIAA. Den indbyggede RIAA forstærker gør, at man kan tilslutte den til et anlæg uden dedikeret indgang til pladespiller. Funktioner: • Bæltedrev med synkronmotor • Kvalitets pickup fra Ortofon • Vibrationsabsorberende fødder • INGEN plastik • Specielt bearbejdet og sammensat fiberchassis • Letvægts, høj præcision tonearm i aluminium • Safir tonearmleje • Guldbelagte kontakter • Rustfrit stål og bronze bøsning • Elegant støvafdækning med justerbare hængsler • Siliciumbælte med optimal dæmpning • Støvlåg inkluderet • Håndlavet i Europa Produktanmeldelser og linksHer ses hvordan andre kunder har vurderet varen med karakter, og eventuelt lavet en bedømmelse. Gennemsnitsbedømmelse (4,7):
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() – Fra ialt 3 bedømmelser
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Lidt utilfreds med antiskatefunktionen.virker nærmest som om der ikke er nogen. Tonearm trækker stærkt mod midten af pladen. Wow er til gengæld mindre end angivet i dataark
Producent beskrivelse - Pro-Ject
Manualer og brugervejledninger til Pro-Ject produkterDa producenterne ikke laver manualer eller vejledninger på alle sprog, kan vi desværre ikke garantere, at der medfølger manual på lokalt sprog til varen. ALLE PRISER ER INKL. 25% MOMSAV-Connection A/S • CVR nr.: DK27907547 • Kærvej 71-73 • 6400 Sønderborg • Danmark • Tlf. 7442 1078 • E-mail: [email protected] © Copyright AV-Connection A/S. Alle billeder og tekster på websitet er copyright beskyttet og al kopiering uden særlig tilladelse er forbudt.
Kopiering og affotografering af websiden med salg for øje er forbudt iflg. ophavsretsloven § 1 og 2. Vedkommende der overtræder dette vil iflg. § 38 blive afkrævet vederlag og retsforfulgt.
|